Adis Nišić2025-06-30T20:16:45+02:00Svjetska sedmica imunizacije obilježava se svake godine, posljednje sedmice aprila, s ciljem promocije svijesti o važnosti vakcinacije u prevenciji bolesti i zaštiti života. Ovogodišnja sedmica imunizacije, pod motom “Zajedno protiv nevidljivog neprijatelja HPV-a”, obilježila se i u Domu zdravlja, a posebno u uvijek vrijednoj Službi pedijatrije. Centar za imunizaciju sproveo je veliki dio aktivnosti u proteklom periodu s čime nastavljaju i dalje.
O imunizaciji djece,o kašnjenju vakcinacije, o MMR vakcini, o kolektivnom imunitetu i aktivnostima Službe pedijatrije tokom Sedmice imunizacije, govorila je naša doktorica Dijana Dugonjić, načelnica Pedijatrijske službe Doma zdravlja Tuzla.
https://youtu.be/rxvAGLTggXE
izvor: RTV7//Ured za odnose s javnošću